Плануємо арт-мандрівку з дітьми
Posted by Ksenia Litvinenko on / 0 Comments
Сьогодні увечері я хотіла піти в кіно, на «Караваджо. Форма темряви» в кінотеатрі «Київ», але не склалося. Дитина хворіє, особисті плани доводиться підлаштовувати під родинні потреби, і це не завжди погано, просто по-іншому.
Зате можу нарешті написати про особливості арт-туризму з дітьми, що вже давно обіцяла зробити. Попри те, що я двічі мама, та й трохи працюю з дітьми, намагаюся не встрявати у жодні «мамсько-дитячі» розмови. Усі батьки та й діти різні, і те, що працює в одних, не працюватиме в інших. Тому й тут будуть лише мої думки, які не претендують на істину.
Чи можна мандрувати з дітьми? – Думаю, так. Чи можна відвідувати не лише дитячі атракціони, а й музеї, виставки, храми, замки.. ? Безперечно. Чи вдасться усім вгодити? Навряд, проте, можна спробувати)
- Отож, перше, що суттєво спрощує походи з дітьми, – чіткий план. Їдете у відпустку чи гуляєте містом, – напишіть на листочку, що конкретно хотіли б побачити та куди піти. Виписали – перечитайте список ще раз і половину впевнено викресліть) Краще потрапити хоча б кудись, куди запланував, ніж розчаруватися, що нічого не встигаєш і роздратовано на всіх бурчати.
- Розрахуйте, скільки часу потрібно на дорогу до пункту призначення. А тепер помножте на два, три, чотири (залежно від кількості дітей). Так напевно зможете встигнути.
- Подумайте, скільки вам часу хочеться провести в музеї чи під час прогулянки містом (підставте ваш варіант). Поділіть на два. Чим менше часу дитина проведе в одному місці, тим менше воно їй набридне і вона не капризуватиме.
- Придумайте, де можна поїсти чогось смачненького до і після культурної програми, запишіть, скільки вам часу на це потрібно, помножте на два, три, чотири (залежить від кількості дітей)
- Перед походом налаштуйтеся на найгірший варіант поведінки ваших дітей, так ви точно не будете розчаровані, а якщо пощастить, то щастю не буде меж)) Для хоробрості випийте трохи вина, коньяку (за бажанням).
- Я, наприклад, коли мої діти поводяться в публічних місцях дуже неадекватно, просто роблю вигляд, що вони не мої)) вплинути на них не завжди можливо, а так ходжу собі спокійно і уникаю осуджуючих поглядів навколо.
- Візьміть з собою велику сумку іграшок, книжечок, олівців, так щоб весь час мати напоготові щось нове. Збирайте дітям усі можливі та неможливі листівки, флаєри, повітряні кульки, – все, що роздають. Це може їх трохи відволікти та розважити. У нас зазвичай таке дуже добре працює.
Перед походом налаштуйтеся на найгірший варіант поведінки ваших дітей, так ви точно не будете розчаровані, а якщо пощастить, то щастю не буде меж)) Для хоробрості випийте трохи вина, коньяку (за бажанням).
Я, наприклад, коли мої діти поводяться в публічних місцях дуже неадекватно, просто роблю вигляд, що вони не мої)) вплинути на них не завжди можливо, а так ходжу собі спокійно і уникаю осуджуючих поглядів навколо.
Візьміть з собою велику сумку іграшок, книжечок, олівців, так щоб весь час мати напоготові щось нове. Збирайте дітям усі можливі та неможливі листівки, флаєри, повітряні кульки, – все, що роздають. Це може їх трохи відволікти та розважити. У нас зазвичай таке дуже добре працює.
Ну от, щодо власне організації арт-походів у мене все. Тепер ще раз прорахуйте хронометраж і послідовність подій і можете вирушати. Ви продумали майже усі форс-мажори і практично готові отримувати естетичну насолоду. Приємних арт-мандрівок!
P.S. Моїм дівчаткам – чотири і два. Вони дуже активні, тому цілком ймовірно, що для вас мої поради будуть аж надто радикальними. Наступного разу напишу про власне культурно-просвітницьку складову таких походів. А поки пишіть свої думки з приводу, мені дуже-дуже цікаво)