МИСТЕЦТВО УКРАЇНСЬКОГО АВАНГАРДУ

Онлайн-курс в записі

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ
1534885688124087342

Хочете краще пізнати українську культуру ХХ століття?

Sonia-Delaunay-324x324

Цікавитеся, яка роль України у світових мистецьких процесах?

Exy9BafVIAI_JRb

Прагнете відкрити творчість художників, знищених тоталітарним режимом?

Запрошую на онлайн-курс "Мистецтво українського авангарду"

Зараз - саме час зміцнювати національну свідомість та детально вивчати все українське

5 українських художників: Михайло Бойчук, Казимир Малевич, Соня Делоне, Олександра Екстер, Олександр Архипенко

5 онлайн-лекцій в суботні ранки

Записи лекцій з необмеженим доступом

Цей курс – для вас, навіть якщо ви ніколи не цікавилися мистецтвом раніше. Він – про особливу епоху української культури. Ту, що була століття тому і дуже нагадувала наш час. Епоху, в яку українці вкотре підтверджували право на існування та національну винятковість. На жаль, як і сьогодні, чимало з них поплатилися за нього життям…
Мистецтво початку ХХ століття перестає бути реалістичним. Воно сповнене абсурду, деформації та руйнувань, як і доба його появи. Українські художники цього часу – покоління “розстріляного відродження”, ті, хто був знищений сталінським режимом, окропивши кров’ю вцілілі твори.. Та це водночас ті, хто, попри репресії, знайомилися зі світовими культурними здобутками і творили справжнє актуальне мистецтво. 
На курсі “Мистецтво українського авангарду” будемо говорити про представників “Розстріляного відродження” – про Михайла Бойчука, що вважався “лідером націоналістичної терористичної організації серед художників”, а насправді створив глибоко національну школу монументального живопису, його учнів та послідовників Василя Седляра та Івана Падалку, актуальні образи яких міцно “занурені” в народну тематику.
Окремо згадаємо тих, які вижили завдяки еміграції та, на жаль, більше відомі світові, ніж пересічному українцю. Це – Олександра Екстер, що тісно спілкувалась зі знаменитим Пікассо та оновила театральне мистецтво ХХ століття. Олександр Архипенко та Соня Делоне, які відродили світову скульптуру та моду, поєднавши глибоко народне з новаторськими трендами.
Поговоримо також про Казимира Малевича – світового лідера абстракціонізму, що починав свій творчий шлях в Київській рисувальній школі, зростав на образах українського мистецтва, і ім’я якого досі доводиться відвойовувати.
Мрію, щоб ці імена стали близькими кожному українцю і допомагали пронести внутрішній вогонь в серцях у ці складні часи. Тож, якщо ви теж відчуваєте внутрішню потребу зануритися в українське мистецтво, – чекаю вас! 

Мета цього курсу - познайомитися з лідерами українського мистецтва 1910-30-их років

Ми дізнаємося, як українські художники вплинули на формування мистецьких напрямків світового авангарду – кубізму, футуризму, абстракціонізму. 

Розглянемо творчість Михайла Бойчука, Соні Делоне, Олександри Екстер, Казимира Малевича та Олександра Архипенка через призму історичних та культурних особливостей епохи, дізнаємося, якими були джерела їхнього натхнення та що самі художники говорили про зв’язок з Україною. 

Віднайдемо зв’язки між творами українського авангарду та народним мистецтвом, з’ясуємо, як українське походження вплинуло на особливості входження художників в європейський мистецький контекст, дізнаємося, чому більшість з них відомі світові як представники російської культури.

Ви більше не вважатимете українське мистецтво нудним. Ваших знань буде достатньо, щоб вражати цікавими фактами друзів та знайомих.

ПРИДБАТИ ЗАПИС
ОЗНАЙОМИТИСЯ З ПРОГРАМОЮ

КУРС ПРОВОДИТЬ КСЕНІЯ ЛИТВИНЕНКО

Я – кандидатка мистецтвознавства, тема моєї дисертації присвячена діяльності мистецького угруповання Українських січових стрільців, улюблений період – перша половина ХХ століття. Викладаю історію мистецтва та основи формування особистого бренду на кафедрі дизайну інтер’єру Національного авіаційного університету.

Понад шість років проводжу авторські онлайн-курси та індивідуальні заняття з історії мистецтва, які відвідало близько тисячі людей.

Після початку війни отримала стипендію на дослідження теми “Мистецтво періоду Першої світової війни в Україні та Словаччині: порівняльна характеристика”, над якою зараз працюю спільно з Братиславською академією образотворчих мистецтв.

Вмію просто та цікаво розповідати про складні речі, роблю мистецтво доступним та зрозумілим. Не запам’ятовую дат, тому подаю інформацію через цікаві історії, які ви точно не забудете. 

Після моїх лекцій ви відчуєте себе експертом з мистецтва!

Після проходження курсу "Мистецтво українського авангарду" ви будете:

DSCN8960

розуміти, як виглядало розмаїття мистецьких стилів в українському мистецтві початку ХХ століття; 

Екстер

розрізняти терміни авангард, модернізм, кубізм, футуризм, абстракціонізм та багато інших “ізмів”

Картинка 3

добре орієнтуватися у творчості Михайла Бойчука, Казимира Малевича, Олександри Екстер, Соні Делоне, Олександра Архипенка, впізнавати їхні роботи в музейних збірках, розуміти їх зміст. 

ПРОГРАМА КУРСУ:

ТЕМА 1. «Розстріляне Відродження». Михайло Бойчук – український Дієго Рівера та «бойчукісти».

674px-Бойчук_Урожай_1910
ПРИДБАТИ ЗАПИС

ТЕМА 2. Казимир Малевич і Україна. «Чорний квадрат» як ікона початку ХХ століття.

Чёрный_супрематический_квадрат._1915._ГТГ
ПРИДБАТИ ЗАПИС

ТЕМА 3. Дизайнерська спадщина Соні Делоне. Мода на основі оптичних ілюзій.

Соня Делоне вог
ПРИДБАТИ ЗАПИС

ТЕМА 4. Олександра Екстер і європейська «театральна революція».

444
ПРИДБАТИ ЗАПИС

ТЕМА 5. Олександр Архипенко та пошуки кубістичної форми.

Жінка, що розчісує волосся
ПРИДБАТИ ЗАПИС

ЯК ПРОХОДИТИМЕ НАВЧАННЯ:

Під час кожного ефіру ви слухатимете цікаві історії, пов’язані з долями художників, їхніми мандрівками, життєвими викликами, тривогами та подвигами. Збагатите знання про національну мистецьку спадщину та отримаєте натхнення для власної творчості.  

Можливість задавати запитання в прямому ефірі і мій зворотній зв’язок розширять ваше розуміння запропонованих тем. Знайомство з українським мистецтвом зміцнить вашу впевненість в непереможності української національної ідеї!

Спільнота однодумців на курсі дозволить вам повністю зануритися в світ мистецтва.

ПРИДБАТИ ЗАПИС

ПРИДБАТИ ЗАПИСИ

1000 грн.

5 онлайн-лекцій + необмежений доступ до записів

ОПЛАТИТИ
5х250 грн.

Можливість участі в окремих лекціях

ЗАРЕЄТРУВАТИСЯ НА ОКРЕМІ ЛЕКЦІЇ
3000 грн.

5 індивідуальних лекцій у зручний час (5 місць)

ОПЛАТИТИ

Відгуки учасників попередніх проектів "Арт-подорожей":

36641624_10214622065778057_1905817142608003072_n

Катерина Шахраюк

Я ніколи не цікавилася мистецтвом раніше. Мені сподобався курс. Деякі моменти були складними, тому що деякі терміни я перший раз чула. Але Ксенія всі терміни намагалася доступно пояснити. Цікаво було розділено матеріал на етапи, це допомогло систематизувати періоди історії.

Ирина Шокур

Ірина Шокур

Рухаюся в своєму темпі, тому мені ще лекції слухати і слухати. Але те, що сучасне мистецтво стало зрозумілішим і цікавішим для мене завдяки вам – однозначно. Я під враженням і потрясінням. Зараз у мене виходить, що слухаю лекції потроху кожен день і настільки занурилася в світ мистецтва, що у мене в голові одні картини. Слухати вас цікаво і захоплююче.

Роблю для себе багато відкриттів. І особливо вдячна вам, що ви матеріал даєте системно. Картина вибудовується цільна, ти в черговий раз переконуєшся, як все в світі взаємопов’язане і як взаємопов’язані ми всі.

Словом, я в захваті!

Інна Белік

Інна Белік

Дякую за курс, син в захваті, розповідає унікальну інформацію, яку самому треба довго шукати. Радію, що з вашою допомогою заклала такий інтелектуальний багаж в дитину 🙂 Це на все життя – глибока зацікавленість мистецтвом. Дякуємо !!!

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

З якого віку можна приходити на курс?

Курс розрахований на дорослих учасників. Але якщо вашій дитині цікава тема курсу, від тринадцяти років можна долучатися. Раніше – бажано спільно з батьками, хоча, все залежить від конкретної дитини. Максимальний вік – не обмежений.

Що мені потрібне для участі в курсі?

Для повноцінної участі в курсі потрібен будь-який гаджет з доступом до інтернету та, бажано, – навушники. Нагадування про кожну лекцію та всю організаційну інформацію ви будете отримувати на електронну пошту. Жодна попередня підготовка не потрібна)

Як відбувається зворотній зв'язок?

Зворотній зв’язок – це обговорення матеріалів з учасниками безпосередньо під час заняття, а також можливість задавати запитання у письмовій формі під час проходження курсу. Сюди також входить перевірка домашніх завдань для пакетів “Студент” та “ВІП”.

Чи можу я оплатити вартість курсу частинами?

Так, можете. Якщо вам зручніше внести оплату за курс частинами або у вас виникли проблеми в процесі оплати, напишіть мені на askme@ksenialitvinenko.com і я спробую вам допомогти.

На який термін я отримаю доступ до курсу?

Доступ до матеріалів курсу необмежений. Ви зможете повертатися до його вивчення за бажанням. Мій зворотній зв’язок буде надаватися лише під час проведення курсу.

Я не художник. Чи можна мені на курс?

Для участі в курсі вам не потрібна попередня додаткова підготовка. Якщо у вас є базове розуміння класичного мистецтва, або ви знайомі з творчістю окремих художників, це, звичайно, буде плюсом. Але курс розрахований на початковий рівень учасників, інформація подається простою, доступною мовою, всі терміни я пояснюю. Так що проблем для новачків не повинно виникати.

Залишилися запитання - напишіть мені!

ЗАДАТИ ЗАПИТАННЯ
ПРИДБАТИ ЗАПИС
ПРОЧИТАЮ ІНФОРМАЦІЮ ЩЕ РАЗ

© 2016 All rights reserved. Developed by Kseniya Rozhak-Lytvynenko

  • Ukrainian