30 серпня – 3 вересня
БЕЗКОШТОВНИЙ АРТ-МАРАФОН
"ЖІНКА - ОБЛИЧЧЯ ЕПОХИ: ПРАВДИВІ ІСТОРІЇ МИСТЕЦЬКИХ ШЕДЕВРІВ"
Цікавитеся мистецтвом?
Милуєтеся красунями на полотнах?
Але мало що про них знаєте?
хочете дізнатися, які історії, долі, сенсації пов'язані з жіночими образами на мистецьких шедеврах?
ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО БЕЗКОШТОВНОГО АРТ-МАРАФОНУ "ЖІНКА ЯК ОБЛИЧЧЯ ЕПОХИ"
5 портретів жінок, що творили історію
5 коротких відеоефірів
15 хвилин вільного часу в день
Тести та подарунки
ПРО ЯКІ ТВОРИ ПОГОВОРИМО?
Лукас Кранах-Старший. Юдита з головою Олоферна. 1530
Юдита – біблійна героїня зі Старого Завіту, єврейська вдова, що заради порятунку рідного народу, проникла у ворожий табір відрубала голову ассирійському воєначальнику Олоферну. Історія про Юдиту та Олоферна – один з улюблених сюжетів класичного мистецтва.
Франсуа Буше. Портрет Мадам де Помпадур. 1750 - 1758.
Жа́нна-Антуане́тта Пуассо́н, маркіза де Помпадур – офіційна фаворитка фанцузького короля Людовіка XV, одна із найвпливовіших жінок свого часу. Покровительниця мистецтва та літератури, законодавиця моди, реформаторка традицій. Епоха Мадам де Помпадур – рококо, час кохання, кокетства та чуттєвості.
Огюст Ренуар. Портрет Жанни Самарі. 1877
Жанна Самарі – французька авторка, одна з улюблених моделей Ренуара. Представляє характерний тип молодої гризетки кінця ХІХ століття, зі свіжою матовою шкірою, рожевими щічками, блискучими вустами та легким непокірним волоссям.
Вільям Морріс. Королева Гвіневера. 1858.
“Королева Гвіневера” – єдиний портрет фатальної красуні Джейн Морріс авторства її чоловіка, що належав до англійського братства художників прерафаелітів. Вільям Морріс вбачав у своїй дружині риси романтичної середньовічної красуні, тому й зобразив її в образі дружини короля Артура. Історія кохання Вільяма та Джейн – справжня драма, сповнена страждань, зрад, творчості та розчарувань.
Рой Ліхтенштейн. Медсестра. 1964
“Медсестра” Роя Ліхтенштейна у 2015 р. була продана на аукціоні “Christie’s” за рекордну для художника суму 95,4 млн. доларів, і є одних із найдорожчих картин другої половини ХХ століття. Чому “медсестра” є втіленням естетики поп-арту та хто надихнув художника на її створення? Про усе це – на марафоні “Жінка як символ епохи: правдиві історії мистецьких шедеврів”.
ЦЕЙ МАРАФОН ДЛЯ ВАС:
- Якщо ви цікавитеся мистецтвом, модою, культурою;
- Якщо хочете знати, як жили, любили і про що турбувалися жінки з відомих картин;
- Хочете отримати ідеї для творчості, надихнувшись образами минулого.
ЯК ПРОХОДИТИМЕ МАРАФОН:
Ми обговоримо п’ять мистецьких шедеврів, на яких зображені видатні жінки різних історичних епох. Це старозавітня єврейка Юдита, фаворитка Людовіка XV Маркіза де Помпадур, французька акторка Жанна Самарі, дружина засновника дизайнерського руху “Мистецтва та ремесла” Джейн Морріс та ефектна блондинка – медсестра, портрет якої є одним із найдорожчих в історії.
Ви проживете з цими жінками важливі моменти їхньої біографії, приміряєте на себе їх образи, зазирнете за лаштунки їхнього приватного життя, дізнаєтеся про їхні стосунки з художниками.
Через ознаки зовнішності цих жінок – їх вбрання, прикраси, макіяж, зачіски, та атрибути на портретах, ви повністю зануритеся в епоху і дізнаєтеся, якою була тогочасна мода, мораль, порядки та звичаї.
Ви зрозумієте, як образи цих жінок відображають свій час, та зможете побачити прихований під мазками фарби дух епохи…
ЩО ВИ ОТРИМАЄТЕ В РЕЗУЛЬТАТІ:
Витративши трохи більше, ніж годину, ви відчуєте приналежність до створення мистецьких шедеврів, дізнаєтеся подробиці з життя видатних жінок, освоїте методи заглиблення в живописні твори разних мистецьких стилів, навчитеся розшифровувати жіночі портрети.
А також, пройшовши тести для закріплення знань, отримаєте можливість БЕЗКОШТОВНО навчатися на онлайн-курсі “Еталони жіночої краси у мистецтві різних епох”.
Марафон веде Ксенія Литвиненко
Я – кандидат мистецтвознавства, авторка освітнього проекту з історії мистецтва “Арт-подорожі”. З 2015 року я провела:
- марафон “Як розмовляти з дітьми про мистецтво”,
- марафон “Сучасне мистецтво: що? як? чому?”,
- марафон “Що приховує сучасне мистецтво? Він художник – він так бачить?”,
- цикл лекцій “Таємниці мистецьких сюжетів”,
- курс з історії класичного мистецтва,
- курс з історії мистецтва ХХ століття,
- курс “Три європейські столиці: Рим-Париж-Відень (арт-путівник)”,
- лекції та курси з історії мистецтва та історії дизайну.
Для мене історія мистецтва – це історія людського життя, втілена у неординарних мистецьких ідеях. Хочеш її розуміти – вдивляйся в деталі, заглиблюйся в мислення художника, розгадуй крок за крок те, що приховане. І пізнаєш для себе неймовірний захоплюючий світ мистецьких образів!
Після моїх лекцій ви відчуєте себе експертом з мистецтва!
ЯК ПРОЙДЕ МАРАФОН:
Ви реєструєтеся на марафон, отримуєте підтвердження та організаційну інформацію на електронну пошту. Щодня, з 30 серпня по 3 вересня, о 19.00 берете участь в онлайн-ефірах або переглядаєте їх в записі.
Уважно слухаєте інформацію та отримуєте безцінні знання про жінок на мистецьких полотнах, якими можете здивувати друзів та знайомих.
За бажанням виконуєте тестові завдання до кожної лекції. Даєте правильні відповіді на всі запитання та берете участь у розіграші СТИПЕНДІЇ на безкоштовне навчання на онлайн-курсі “Еталони жіночої краси у мистецтві різних епох”.
Для участі в марафоні вам потрібно лише комп’ютер, телефон чи планшет з інтернетом. Всі подальші інструкції ви отримаєте після реєстрації.
ДОДАТКОВІ БОНУСИ МАРАФОНУ
СПІЛЬНОТА ОДНОДУМЦІВ
На марафоні ви потрапите в спільноту однодумців. Всі учасники, як і ви, захоплені мистецтвом, та з радістю підтримають розмови на мистецькі теми.
ПОЗИТИВНІ ЕМОЦІЇ
Кожного дня ви слухатимете цікаві розважальні історії, пов’язані з жіночими долями, мистецтвом, модою та історією. Надихнетеся досконалими образами жінок минулого та отримаєте нові ідеї для власної творчості.
НОВЕ СПРИЙНЯТТЯ ЖИТТЯ
Зануритеся у світ мистецтва та забудете про щоденну рутину. Дізнаєтеся, як воно – бути обличчям епохи та поглянете на буденні речі новим поглядом.