- Милуєтеся жіночими образами на мистецьких шедеврах, але мало про них знаєте?
- Хочете розуміти модні тренди?
- Уникаєте розмов про мистецтво, бо вам бракує інформації?
Цікавитеся мистецтвом та модою?
Мрієте відчути себе експертом з жіночої краси?
- Бажаєте приміряти образи легендарних модниць?
- Цікавитесь, як змінювалися вимоги до жіночої краси?
- Працюєте над розвитком особистого бренду?
Хочете зазирнути за лаштунки минулого?
- Цікаво, як жили жінки у різний час?
- Якими були суспільні норми щодо жіночої зовнішності, суспільних та побутових ролей, приватної та публічної поведінки?
- Як усе це розгледіти через образи на картинах?
Запрошую на онлайн-курс "Еталони жіночої краси у мистецтві різних епох"
Найдетальніший авторський курс про жіночу красу в мистецтві
Інтриги та кохання, цнотливість та спокуси, краса та влада, розум та пристрасть – все це у різний час характеризувало жінок. Принцеси чи служниці, акторки чи лікарки, матері чи куртизанки, – такі різні і такі схожі водночас. З вибіленою шкірою чи накладними “мушками”, в тугих корсетах чи маленьких чорних сукнях, прагнучи бути модницями чи ламаючи стереотипи, жінки у різний час ставали улюбленим об’єктом творчості художників. Ними захоплювались, їх обожнювали, через них страждали та божеволіли. Але до них ніколи не залишались байдужими.
Жінки на мистецьких шедеврах – не лише музи, моделі, доньки та кохані. Вони – обличчя епохи. Їх образи відображають моду, суспільні стереотипи, побутові норми, професійні вимоги. Довжина сукні чи об’єм зачіски, форма брів чи висота каблука, – усе це має значення, усе це про щось говорить.
Мета цього курсу - зрозуміти, як змінювалися еталони жіночої краси упродовж століть
- Ми розглянемо сотні жіночих образів та “подивимося” через них на історичні та культурні особливості епохи, дізнаємося, як розвивалася мода та формувалися ідеали жіночої зовнішності.
- Ми простежимо, як зображали жінок найвидатніші художники, починаючи від середньовіччя до ХХ століття, дізнаємося, ким були їхні моделі та які стосунки їх пов’язували за межами стін творчих майстерень.
- Ми віднайдемо зв’язки між мистецькими стилями та жіночою красою, навчимося за деталями вбрання, прикрас, зачіски зображених визначати епоху, в яку був створений мистецький твір.
Зали портретів у музеях більше не здаватимуться Вам нудними. У вас буде достатньо знань, щоб самостійно проводити екскурсії друзям.
КУРС ПРОВОДИТЬ КСЕНІЯ ЛИТВИНЕНКО
Я – кандидат мистецтвознавства, авторка освітнього проекту з історії мистецтва “Арт-подорожі”. З 2015 року я провела:
- марафон “Як розмовляти з дітьми про мистецтво”,
- марафон “Сучасне мистецтво: що? як? чому?”,
- марафон “Що приховує сучасне мистецтво? Він художник – він так бачить?”,
- цикл лекцій “Таємниці мистецьких сюжетів”,
- курс з історії класичного мистецтва,
- курс з історії мистецтва ХХ століття,
- курс “Три європейські столиці: Рим-Париж-Відень (арт-путівник)”,
- лекції та курси з історії мистецтва та історії дизайну.
Для мене історія мистецтва – це історія людського життя, втілена у неординарних мистецьких ідеях. Хочеш її розуміти – вдивляйся в деталі, заглиблюйся в мислення художника, розгадуй крок за крок те, що приховане. І пізнаєш для себе неймовірний захоплюючий світ мистецьких образів!
Після моїх лекцій ви відчуєте себе експертом з мистецтва!
Після проходження курсу "Еталони жіночої краси в мистецтві різних епох" ви зможете:
- розуміти, як змінювалися канони жіночої краси в мистецтві упродовж століть;
- бачити взаємозв’язок мистецтва та моди;
- розрізняти мистецькі стилі і напрямки різних історичних епох.
- пов’язувати жіночі образи з історичними, політичними, культурними та мистецькими процесами, особливостями способу життя того чи іншого періоду.
- усвідомлювати, які ідеї закладені художниками у жіночих зображеннях, і як навчитися їх розпізнавати.
- впізнавати красунь на мистецьких шедеврах, орієнтуватися у творчості провідних художників, аналізувати мистецькі твори.
- мати цілісне бачення зміни критеріїв жіночої краси у класичному європейському мистецтві.
ПРОГРАМА КУРСУ:
ЯК ПРОХОДИТИМЕ НАВЧАННЯ:
ДОСТУПНА ПОДАЧА МАТЕРІАЛУ
Заняття проходитимуть онлайн, на безкоштовній платформі google meet. План занять наступний: я викладаю матеріал, демонструю ілюстрації. Потім ми спільно обговорюємо тему, ви задаєте запитання, висловлюєте теорії, я модерую дискусію, відповідаю, готую додаткові матеріали. Ми з’ясовуємо особливості відповідних кожному періоду жіночих образів, розглядаємо їх у контексті історичних та політичних подій, релігійних та суспільних норм, аспектів їхнього особистого життя, досліджуємо, як вони пов’язані з мистецькими стилями, напрямками, художніми школами.
ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК
Учасники всіх пакетів можуть брати участь в онлайн-обговоренні під час занять, або ставити питання в фейсбук-групі. Учасники пакетів “Студент” та “ВІП” отримуватимуть домашні завдання, які я буду перевіряти в оперативному режимі і коментувати в письмовому вигляді (на електронну пошту або через месенджер). Результати тестів учасники будуть отримувати на e-mail.
ЗРУЧНИЙ ЧАС НАВЧАННЯ
Онлайн-лекції будуть проводитися раз в два тижні, по суботах, о 10.00 за київським часом.
Записи всіх занять будуть надсилатися на електронну пошту з можливістю перегляду у зручний час. Доступ до записів необмежений в часі. Ви також отримаєте презентації творів та додаткові відеоматеріали.
МІНІМУМ НЕОБХІДНИХ ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ
Для участі у лекціях вам потрібні тільки комп’ютер / ноутбук / планшет / смартфон, стабільне інтернет-з’єднання, і навушники при бажанні брати участь в онлайн-обговоренні голосом. Домашні завдання виконуються в екосистемі гугл. Всі технічні та організаційні інструкції будуть надіслані учасникам відразу після початку курсу.
На кожній лекції ви почуєте цікаві розважальні історії, пов’язані з жіночими долями, мистецтвом, модою та історією. Надихнетеся досконалими образами жінок минулого та отримаєте нові ідеї для власної творчості.
Додаткові відео, які додаються до кожного уроку, розширять ваше розуміння окремих тем і збагатять ваш кругозір.
Спільнота однодумців на курсі дасть вам можливість повністю зануритися в світ мистецтва, спілкуватися на цікаві теми, брати активну участь в обговоренні.
ОБРАТИ ЗРУЧНИЙ ПАКЕТ УЧАСТІ:
Відгуки учасників попередніх проектів "Арт-подорожей":
Катерина Шахраюк
Я ніколи не цікавилася мистецтвом раніше. Мені сподобався курс. Деякі моменти були складними, тому що деякі терміни я перший раз чула. Але Ксенія всі терміни намагалася доступно пояснити. Цікаво було розділено матеріал на етапи, це допомогло систематизувати періоди історії.
Ірина Шокур
Рухаюся в своєму темпі, тому мені ще лекції слухати і слухати. Але те, що сучасне мистецтво стало зрозумілішим і цікавішим для мене завдяки вам – однозначно. Я під враженням і потрясінням. Зараз у мене виходить, що слухаю лекції потроху кожен день і настільки занурилася в світ мистецтва, що у мене в голові одні картини. Слухати вас цікаво і захоплююче.
Роблю для себе багато відкриттів. І особливо вдячна вам, що ви матеріал даєте системно. Картина вибудовується цільна, ти в черговий раз переконуєшся, як все в світі взаємопов’язане і як взаємопов’язані ми всі.
Словом, я в захваті!
Мені дуже давно хотілося розібратися в сучасному мистецтві, в його процесах. А тепер мені все стало зрозумілим. Якісь імена для мене стали відкриттями, хтось із художників відкрився з іншого боку. Загальне відчуття, що я стала багатшою))
Спасибі за вашу захоплюючу подорож у світ сучасного мистецтва. За вміння захопити і запалити.
Сподіваюся, ще не раз з вами помандрувати!
Інна Белік
Дякую за курс, син в захваті, розповідає унікальну інформацію, яку самому треба довго шукати. Радію, що з вашою допомогою заклала такий інтелектуальний багаж в дитину 🙂 Це на все життя – глибока зацікавленість мистецтвом. Дякуємо !!!
ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ
Курс розрахований на дорослих учасників. Але якщо вашій дитині цікава тема курсу, від тринадцяти років можна долучатися. Раніше – бажано спільно з батьками, хоча, все залежить від конкретної дитини. Максимальний вік – не обмежений.
Для повноцінної участі в курсі потрібен будь-який гаджет з доступом до інтернету та, бажано, – навушники. Нагадування про кожну лекцію та всю організаційну інформацію ви будете отримувати на електронну пошту. Жодна попередня підготовка не потрібна)
Зворотній зв’язок – це обговорення матеріалів з учасниками безпосередньо під час заняття, а також можливість задавати запитання у письмовій формі під час проходження курсу. Сюди також входить перевірка домашніх завдань для пакетів “Студент” та “ВІП”.
Так, можете. Якщо вам зручніше внести оплату за курс частинами або у вас виникли проблеми в процесі оплати, напишіть мені на askme@ksenialitvinenko.com і я спробую вам допомогти.
Доступ до матеріалів курсу необмежений. Ви зможете повертатися до його вивчення за бажанням. Мій зворотній зв’язок буде надаватися лише під час проведення курсу.
Для участі в курсі вам не потрібна попередня додаткова підготовка. Якщо у вас є базове розуміння класичного мистецтва, або ви знайомі з творчістю окремих художників, це, звичайно, буде плюсом. Але курс розрахований на початковий рівень учасників, інформація подається простою, доступною мовою, всі терміни я пояснюю. Так що проблем для новачків не повинно виникати.