Джим Кей – найрозумніший кінь у світі
Posted by Ksenia Litvinenko on / 0 Comments
Останнім часом варіанти альтернативного навчання стають дуже популярними. Практично ніхто з моїх учнів не навчається в звичайній школі. Мабуть, в іншому випадку їм було б не до історії мистецтва через велику завантаженість, та й прихильники альтернативи добре розуміють, що мистецтво не менш важливе для дитячого розвитку, ніж математика.
Але, чимало спілкуючись з хоумскулерами, я часто помічаю одну й ту ж проблему. Діти, які, мабуть, засвоюють більше інформації, ніж їхні однолітки, з великою складністю формулюють свої думки, логічно їх викладають, переповідають вивчене. А це, як на мене, дуже важливий навик. Бо часи вчених-енциклопедистів давно минули, і отримані знання потрібно вміти аналізувати та інтерпретувати.
Згадуючи свою школу, найбільшим стресом були контрольні та фраза вчителя “а зараз до дошки піде….”. Але, в секунді червоніючи, біліючи, згадуючи що знаєш і не знаєш, доводилось таки мобілізуватися і в будь-якому випадку не впасти обличчям в болото)
Діти, які вчаться у комфортних умовах, у власному темпі, без викликів до дошки та оцінювання, психологічно почуваються спокійніше та безпечніше. Але навик публічних виступів перед не завжди прихильною аудиторією у них не виробляється(
Добре, коли батьки-тьютори це усвідомлюють та додають у дитячу програму тренінги публічних виступів, ораторської майстерності і т.д. А є ж і такі, що “оберігають” дитину від будь-якого “насилля” і страшенно хвилюються, коли дитину провокують висловити свою думку з приводу. Закидайте мене тапками, але щоб не вийшло, як казала моя шкільна вчителька хімії, – “Кінь теж може знає хімію, але сказати нічого не може”…
P.S. Кінь на фото – Джим Кей. Вихований ветеринаром- самоучкою Вільямом Кєєм, він був найбільш освіченим конем свого часу (фото 1904 р.), – умів читати, складати слова за допомогою карток, знав цитати з Біблії, умів рахувати до тридцяти, визначати дні тижня, користуватися касовим апаратом і телефоном, сортувати пошту і навіть брати участь у політичних дебатах)