КУРС З ІСТОРІЇ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА

Мистецтво після авангарду: життя як театр абсурду

Початок занять: 12 червня (підліткова група), 14 червня (доросла група)

Поллок

Хочете нарешті зрозуміти сучасне мистецтво?

Почуваєтеся невпевнено перед роботами сучасних художників? Не розумієте, що та чому на них зображено? Відчуваєте себе ошуканими та розчарованими? Уникаєте походів в музеї, вважаючи сучасне мистецтво надто складним для розуміння?

33. Балдессарі. Розмальоване фото

Прагнете знайти взаємозв'язки між мистецтвом і реальністю?

Впевнені, що сучасне мистецтво – примітивне та непрофесійне? Думаєте, що теж так змогли б? Не можете розпізнати тематику творів або ж вважаєте її абсурдною?

70. М. Каттелан. Міні-я. 1999

Мрієте структурувати численну інформацію?

Читаєте публікації про сучасних художників, проте не можете впорядкувати знання у цілісну систему? Хотіли б зекономити час і поглибити розуміння мистецьких процесів ХХ-ХХІ століть?

Зануртеся у пізнання сучасного мистецтва

6 окремих онлайн-лекцій

60-90 хвилин тривалість кожного заняття

Окремі потоки для дорослих та підлітків

КОНЦЕПЦІЯ КУРСУ

Для того, щоб прогнозувати майбутнє, потрібно вміти аналізувати минуле. Сучасна людина щодня піддається впливу маніпулятивних технологій, пропаганди, реклами… Іноді настільки, що губиться серед реальності. 

Між тим, історія мистецтва ХХ та початку ХХІ століть є віддзеркаленням ключових суспільних та політичних ідей, прочитання яких суттєво поглиблює розуміння історичних процесів та дозволяє формувати самостійну, незаангажовану позицію в сучасному суспільстві. 

ОБІЗНАНИЙ – ЗНАЧИТЬ ОЗБРОЄНИЙ! 

Мета цього курсу – познайомитися з багатоманітністю мистецтва ХХ-ХХІ століть, з’ясувати, які ідеї покладені в основу постмодернізму, концептуального мистецтва, боді-арту, інсталяції, перформансу та інших мистецьких напрямків від середини ХХ століття до сьогодення.

Будемо обговорювати явища з точки зору: ідея – втілення, знайомитися з теорією та її реалізацією у роботах, намагатися шукати підтексти та приховані смисли, розвивати асоціативне мислення. 

ПРОГРАМА КУРСУ

Тема 1. Абстрактний експресіонізм та живопис дії.

12 червня, 15.00 - підлітки, 14 червня, 19.00 - дорослі

Д. Поллок. Номер 8. 1949

Масовість мистецтва постмодернізму. Звільнення мистецтва від контролю розуму та логіки. Джексон Поллок, Марк Ротко, Ед Рейнхардт.

Тема 2. Поп-арт і масова культура.

19 червня, 15.00 - підлітки, 21 червня, 19.00 - дорослі

Е. Ворхол. Мерилін Монро

Творчість Енді Ворхола. Вплив поп-арту на гіперреалізм. Фотографія і сучасне мистецтво. Оп-арт. Оптичні експерименти Віктора Вазарелі.

Тема 3. Концептуальне мистецтво – мистецтво ідеї.

26 червня, 15.00 - підлітки, 28 червня, 19.00 - дорослі

13. Пєро Манцоні. Лайно художника

Бути художником – сперечатися з природою мистецтва. Інсталяції Йозефа Бойса і Джозефа Кошута. П’єро Манцоні «Лайно художника». «Жити чужим життям» – феномен переслідування та соцмережі.

Тема 4. Боді-арт.

3 липня, 15.00 - підлітки, 5 липня, 19.00 - дорослі

Орлан і Леді Гага

Тіло художника як засіб вираження. Творчі експерименти Іва Кляйна, Брюса Наумана, Віто Акончі. Косметична хірургія і творчість Орлан. Автопортрети Марка Куїнна. Епатаж чи творча необхідність?

Тема 5. Мистецтво інсталяції – основні тенденції і засоби вираження.

10 липня, 15.00 - підлітки, 12 липня, 19.00 - дорослі

31. Ед Кінхольц. Державна лікарня

«Кінематографічні» інсталяції Еда Кінхольца. Сучасна філософія Габріеля Ороско, приватний жіночий досвід Трейсі Емін, провокативні акції Софі Калле. Ілля Кабаков.

Тема 6. Мистецтво перформансу – єдність публічного та приватного.

17 липня, 15.00 - підлітки, 19 липня, 19.00 - дорослі

23. Марина Абрамовіч

Марина Абрамович – «бабуся перформансу». Життя на межі: творити, долаючи кордони.

 

ОПЛАТИТИ ВАРТІСТЬ КУРСУ (при реєстрації у коментарях прошу вказати - доросла чи підліткова група)

900 грн.

Блок 2. «Мистецтво після авангарду: життя як театр абсурду»

  • 6 онлайн-зустрічей
  • до кожної лекції додається презентація і запис
  • обговорення в закритій фейсбук-групі
  • заняття для підлітків проводяться в середу о 15.00
  • заняття для дорослих - по п'ятницях о 19.00
  • доступ до записів не обмежується

Курс веде Ксенія Литвиненко

Кандидат мистецтвознавства, авторка проекту “Арт-подорожі”, консультант з планування та проведення індивідуальних арт-мандрівок

З 2015 р. проводить індивідуальні та групові заняття з історії мистецтва для дітей та дорослих. Кураторка та учасниця міжнародних освітніх програм та тренінгів.

Авторка онлайн-марафону “Як розмовляти з дітьми про мистецтво”, онлайн-курсів “Мистецтво Стародавнього світу”“Три європейські столиці: Рим-Париж-Відень (арт-путівник)”

формат навчання

Зручний час навчання

Курс проходитиме у форматі щотижневих онлайн-занять у прямому ефірі. Заняття для дорослої аудиторії проводитимуться по п’ятницях, о 19.00 за київським часом, для підліткової – по середах, о 15.00. Заняття складатимуться з теоретичної частини, ілюстрованої прикладами мистецьких творів, та обговорення, під час якого учасники будуть висловлювати власні інтерпретації запропонованих робіт, вчитимуться аналізувати сучасне мистецтво в концептуальному, історичному, соціальному аспектах.

Мобільність

Ви не будете залежати від стаціонарного комп’ютера – уроки можна переглядати з будь-якого пристрою, підключеного до інтернету. Заняття проводитимуться на платформі pruffme.com. Для участі вам потрібні лише комп’ютер/ноутбук/планшет/смартфон, стабільне інтернет-з’єднання, і навушники при бажанні брати участь в онлайн-обговоренні.

Зворотній зв'язок

Записи всіх занять будуть дублюватися у закритій фейсбук-групі, де всі учасники зможуть ділитися враженнями та обговорювати матеріали. Всі записи можна буде переглянути у будь-який зручний час. Доступ до записів занять не обмежений в часі.

Для всіх учасників, які не зможуть бути присутніми під час занять в прямому ефірі, буде можливість задавати мені запитання в оперативному режимі в межах вивчення конкретнього блоку.

Доступна подача матеріалу

Для участі в курсі вам не потрібна жодна попередня підготовка. Виклад матеріалу ведеться доступною мовою, усі необхідні для розуміння терміни я пояснюю. Тож жодних складнощів при вивченні виникати не повинно.

Кожна з лекцій курсу присвячена окремій темі, тому при бажанні ви можете взяти участь у будь-якій з них

Після проходження курсу:

перша картинка

Будете розуміти перебіг мистецьких процесів ХХ-ХХІ століть, зможете вільно розпізнавати провідні стилі, школи та напрямки, вмітимете інтерпретувати мистецькі твори та вписувати їх в історико-суспільний контекст.

Музейчик

“Зблизитеся” з сучасними мистецькими творами, зрозумієте, що лежить в їх ідейній основі, зможете вільно спілкуватися на мистецькі теми, будете відчитувати послання художників та відкриєте нові перспективи у сприйнятті сучасних історичних реалій. 

в музеї

Будете із задоволенням відвідувати музеї сучасного мистецтва, зможете самостійно проводити екскурсії друзям та знайомим. 

Відгуки учасників проекту "Арт-подорожі"

Наталія Тишковець

Наталія Тишковець

Що дуже зручно – можливість проведення лекцій в онлайн-режимі, не потрібно витрачати час на дорогу. І це дуже допомагає побудувати регулярний графік занять – немає ніяких причин, щоб відмовити собі в такому задоволенні (як то завжди буває – трафік, погода…).

36641624_10214622065778057_1905817142608003072_n

Катерина Шахраюк

Я ніколи не цікавилася мистецтвом раніше. Мені сподобався курс. Деякі моменти були складні, бо деякі терміни я перший раз чула. Але Ксенія всі терміни старалася пояснити. Цікаво було розділено матеріал на етапи, це допомогло систематизувати періоди історії. 

^729C97A9A7E0B10B607B9CD7D84EB6954248CA947850D5758A^pimgpsh_fullsize_distr

Єлена Молл

Моїй доньці дуже сподобалося займатися з Ксенією – вона добре знає предмет, цікаво розповідає, показує багато ілюстрацій по кожній темі, уроки проходили весело і живо.  Донька чекала з нетерпінням кожного уроку

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Курс розрахований на учасників віком від тринадцяти років. Формується дві групи учасників – підліткова – до вісімнадцяти, і доросла – для усіх повнолітніх, без обмежень.

Для повноцінної участі в курсі потрібен будь-який гаджет з доступом до інтернету та, бажано, – навушники. Нагадування про кожну лекцію та всю організаційну інформацію ви будете отримувати на електронну пошту. 

Зворотній зв’язок – це обговорення матеріалів з учасниками безпосередньо під час заняття, а також можливість задавати запитання у письмовій формі під час проходження курсу.

Я завжди намагаюся іти назустріч своїм студентам. Якщо вам зручніше внести оплату за курс частинами або у вас виникли проблеми в процесі оплати, напишіть мені на askme@ksenialitvinenko.com і я спробую вам допомогти.

Доступ до матеріалів курсу необмежений. Ви зможете повертатися до його вивчення за бажанням. Мій зворотній зв’язок буде надаватися лише під час проведення курсу.

Залишилися запитання - напишіть мені!