16-21 ВЕРЕСНЯ
![lee-krasner-living-colour-barbican-art-gallery-30-may-1-sept-2019-tristan-fewings-getty-images-16 lee-krasner-living-colour-barbican-art-gallery-30-may-1-sept-2019-tristan-fewings-getty-images-16](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2019/08/lee-krasner-living-colour-barbican-art-gallery-30-may-1-sept-2019-tristan-fewings-getty-images-16-250x250.jpg)
Почуваєтеся розгублено перед сучасними мистецькими творами?
![img_8858 img_8858](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2019/08/img_8858-250x250.jpg)
Вважаєте, що мистецтво ХХ століття розуміють лише обрані?
![checklist_galleryguide_Jeffrey_Salter_15_1024 checklist_galleryguide_Jeffrey_Salter_15_1024](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2019/08/checklist_galleryguide_Jeffrey_Salter_15_1024-250x250.jpg)
Уникаєте розмов про мистецтво, щоб не осоромитися?
запрошую на онлайн-марафон "Що приховує мистецтво ХХ століття? Він художник - він так бачить?"
ПЕРЕКОНАЙТЕСЯ, ЩО ЗРОЗУМІТИ МИСТЕЦТВО МОЖЕ КОЖЕН
6 коротких щоденних ефірів
6 цікавих мистецьких творів
15-20 хвилин тривалість кожного ефіру
Підсумкові тести, подарунки та бонуси
![111. Р. Гобер. Без назви. 1991 111. Р. Гобер. Без назви. 1991](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2019/08/111.-Р.-Гобер.-Без-назви.-1991-400x400.jpg)
ЦЕЙ МАРАФОН ДЛЯ ВАС:
- Якщо мистецтво ХХ століття видається вам незрозумілим;
- Якщо вся інформація про художників не складається в цілісну систему;
- Якщо все, що ви чули про мистецтво, дуже швидко вивітрюється з голови:
![38. Фотографії із серії Туалетний папір 38. Фотографії із серії Туалетний папір](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2019/08/38.-Фотографії-із-серії-Туалетний-папір-400x400.jpg)
ЯК ПРОХОДИТИМЕ МАРАФОН:
На прикладі шести мистецьких проектів ми розглянемо, у який спосіб бачать світ художники ХХ століття, як це пов’язане з їх життєвими історіями та історичними обставинами часу.
Спробуємо зрозуміти, що спонукало художника до обрання саме такого підходу та як ідеї втілювалися у візуальних образах.
![](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2019/08/67.-М.-Каттелан.-Без-назви.jpg)
Завдяки методу “занурення” у спосіб мислення художника інформація розкладається по поличках. Це дасть вам змогу сформувати систему, на яку згодом нашаровуватимуться нові знання.
![](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2019/06/Орлан-2.jpg)
ЩО ВИ ОТРИМАЄТЕ В РЕЗУЛЬТАТІ:
Виділивши максимум півгодини щодня, всього за тиждень ви зрозумієте принципи визначення мистецьких стилів, зможете розрізняти окремі мистецькі стилі ХХ століття, віднайдете ключ до розуміння мистецького твору через взаємозв’язок його концепції з візуальним втіленням.
ПРОГРАМА МАРАФОНУ
Тема 1. Анрі Матісс "Майстерня художника": бачити світ через колір
![Матісс. Майстерня художника Матісс. Майстерня художника](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2019/08/Матісс.-Майстерня-художника-350x350.jpg)
Тема 2. Пабло Пікассо "Авіньйонські дівчата": бачити світ через форму
![Авіньйонські дівчата Авіньйонські дівчата](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2019/08/Авіньйонські-дівчата-350x350.jpg)
Тема 3. Сальвадор Далі "Невільничий ринок з невидимим бюстом Вольтера": бачити світ через підсвідомість
![Далі Далі](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2019/08/Далі-1-350x350.jpg)
Тема 4. П'єро Манцоні "Лайно художника": бачити світ через ідею
![13. Пєро Манцоні. Лайно художника 13. Пєро Манцоні. Лайно художника](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2019/04/13.-Пєро-Манцоні.-Лайно-художника-e1555002930133-350x350.jpg)
Тема 5. Джексон Поллок. Живопис дії : бачити світ через емоції
![Д. Поллок. Номер 8. 1949 Д. Поллок. Номер 8. 1949](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2019/04/27.-Поллок.-Номер-8.-1949-e1555002606518-350x350.jpeg)
Тема 6. Софі Калле "Бережи себе": бачити світ через досвід
![640px-Sophie_Calle_3_exhibit 640px-Sophie_Calle_3_exhibit](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2019/08/640px-Sophie_Calle_3_exhibit-350x350.jpg)
Марафон веде Ксенія Литвиненко
![](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2018/09/17197729_1504521129558624_1163749207_n.jpg)
Я – кандидат мистецтвознавства, авторка онлайн-проекту “Арт-подорожі”. З 2015 року я проводжу індивідуальні та групові заняття з історії мистецтва. За цей час провела:
- Марафон “Як розмовляти з дітьми про мистецтво”,
- Курс з історії класичного мистецтва;
- Курс з історії мистецтва ХХ століття;
- Курс “Три європейські столиці: Рим-Париж-Відень (арт-путівник)”;
- Марафон “Сучасне мистецтво: що? як? чому?”
Я вважаю, що історія мистецтва – це історія людського життя, втілена у неординарних мистецьких ідеях. Основа до розуміння мистецтва – розуміння душі художника, його творчих підходів, його способів самовираження. Це, з одного боку – спосіб пізнання інших, з іншого – заглиблення у самого себе…
Я впевнена, що знання історії мистецтва необхідні для адекватного осмислення минулого та прогнозування майбутнього. Розумітися в мистецтві – обов’язкова складова освіченої особистості, незалежно від її освіти, способу життя, роду занять. Це насправді просто і неймовірно захоплююче. Достатньо лише розпочати – і ви вже не зможете зупинитися)
Запрошую вас розпочати власну арт-мандрівку!
ФОРМАТ ПРОВЕДЕННЯ МАРАФОНУ
Марафон проходитиме у закритій фейсбук-групі. Кожного дня, з 16 по 21 вересня, о 20.00 год. за київським часом я проводитиму короткі ефіри, під час яких розповідатиму про певний напрям сучасного мистецтва на прикладі зазначених творів.
Попередні нагадування про проведення онлайн-ефірів та іншу організаційну інформацію ви отримуватимете на електронну пошту після реєстрації.
Онлайн-участь у марафоні є повністю безкоштовною. Записи ефірів будуть доступні упродовж доби у вільному доступі в групі. Після завершення вказаного терміну ви зможете придбати записи за символічною вартістю та переглянути у будь-який зручний час.
Кожне заняття марафону буде супроводжуватися короткими тестовими завданнями, які дозволять учасникам перевірити свої знання та упевнитися, що вони можуть розрізняти окремі мистецькі стилі. За виконання тестових завдань учасники отримуватимуть бонусні бали. Ті учасники, які дадуть правильні відповіді на усі тестові завдання, отримають можливість виграти СТИПЕНДІЮ на навчання на трьохмісячному курсі з історії сучасного мистецтва.
Для участі в марафоні вам не потрібна жодна попередня підготовка. Виклад матеріалу ведеться доступною мовою, усі необхідні для розуміння терміни я пояснюю. Тож жодних складнощів при вивченні виникати не повинно. Технічні засоби, потрібні для участі, – мінімальні: комп’ютер, телефон чи планшет з інтернетом. Всі подальші інструкції ви отримаєте після реєстрації.
Відгуки учасників проекту "Арт-подорожі"
![Ирина Шокур Ирина Шокур](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2019/08/Ирина-Шокур-200x200.jpg)
Ірина Шокур
Ксенія, доброго дня!
Рухаюся в своєму темпі, тому мені ще лекції слухати і слухати. Але те, що сучасне мистецтво стало зрозумілішим і цікавішим для мене завдяки вам – однозначно. Я під враженням і потрясінням.
Роблю для себе багато відкриттів. І особливо вдячна вам, що ви матеріал даєте системно. Картина вбудовується цілісна, ти в черговий раз переконуєшся, як все в світі взаємопов’язане і як взаємопов’язані ми всі.
Словом, я в захваті!
![Світлана Калицька Світлана Калицька](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2019/08/Світлана-Калицька-200x200.jpg)
Світлана Калицька
Добрий день! Дякую вам величезне! Так цікаво і зрозуміло все розповідаєте, я і сама починаю щось в тому розуміти
![Інна Белік Інна Белік](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2019/08/Інна-Белік-200x200.jpg)
Інна Бєлік
Дуже дякую за курс, син у захваті, розповідає унікальну інформацію, яку самому треба довго шукати. Радію, що з вашою допомогою заклала такий інтелектуальний багаж у дитину:) Це на все житття – глибока зацікавленість мистецтвом.Дякуємо!!!
ДОДАТКОВІ БОНУСИ МАРАФОНУ
СПІЛЬНОТА ОДНОДУМЦІВ
![](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2019/08/Community-1-75x75.png)
Під час марафону ви отримаєте можливість поспілкуватися з такими ж, як і ви, захопленими мистецтвом, учасниками. Зможете обговорити актуальні теми, що вас цікавлять, поділитися думками, обмінятися творчими ідеями.
ПОЗИТИВНІ ЕМОЦІЇ
![](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2019/08/happy-96x96.jpg)
Кожного дня ви слухатимете цікаві розважальні історії, пов’язані з мистецькими творами, будете надихатися креативними ідеями геніальних художників, що неодмінно покращить ваш настрій.
нове сприйняття життя
![](https://ksenialitvinenko.com/wp-content/uploads/2019/08/17.-Орлан-101x101.jpg)
Занурившись у світ мистецтва, ви зможете відволіктися від щоденної рутини. Знайомство з творчими пошуками відомих художників дозволить змінити власне сприйняття навколишнього світу та, безумовно, подивитися на буденні речі новими очима.