27 лютого – 20 березня
Хочете нарешті зрозуміти сучасне мистецтво?
Почуваєтеся невпевнено перед роботами сучасних художників? Не розумієте, що та чому на них зображено? Відчуваєте себе ошуканими та розчарованими? Уникаєте походів в музеї, вважаючи сучасне мистецтво надто складним для розуміння?
Прагнете знайти взаємозв'язки між мистецтвом і реальністю?
Впевнені, що сучасне мистецтво – примітивне та непрофесійне? Думаєте, що теж так змогли б? Не можете розпізнати тематику творів або ж вважаєте її абсурдною?
Мрієте структурувати численну інформацію?
Читаєте публікації про сучасних художників, проте не можете впорядкувати знання у цілісну систему? Хотіли б зекономити час і поглибити розуміння мистецьких процесів ХХ-ХХІ століть?
Зануртеся у пізнання сучасного мистецтва
розкладіть по поличках численні мистецькі напрямки від початку ХХ століття до наших днів
2 тематичні блоки
13 окремих онлайн-лекцій
60-90 хвилин тривалість кожного заняття
Окремі потоки для дорослих та підлітків
КОНЦЕПЦІЯ КУРСУ
Для того, щоб прогнозувати майбутнє, потрібно вміти аналізувати минуле. Сучасна людина щодня піддається впливу маніпулятивних технологій, пропаганди, реклами… Іноді настільки, що губиться серед реальності.
Між тим, історія мистецтва ХХ та початку ХХІ століть є віддзеркаленням ключових суспільних та політичних ідей, прочитання яких суттєво поглиблює розуміння історичних процесів та дозволяє формувати самостійну, незаангажовану позицію в сучасному суспільстві.
ОБІЗНАНИЙ – ЗНАЧИТЬ ОЗБРОЄНИЙ!
Мета цього курсу – познайомитися з багатоманітністю мистецтва ХХ-ХХІ століть, обговорити особливості модернізму першої половини ХХ століття, з’ясувати, які ідеї лежали в основі фовізму, кубізму, експресіонізму, дадаїзму, абстракціонізму.
У другомі блоці розглядатимуться постмодернізм, концептуальне мистецтво, боді-арт, інсталяція, перформанс та інші напрямки від середини ХХ століття до сьогодення.
Будемо обговорювати явища з точки зору: ідея – втілення, знайомитися з теорією та її реалізацією у роботах, намагатися шукати підтексти та приховані смисли, розвивати асоціативне мислення.
ПРОГРАМА КУРСУ
Тема 1. Егейське мистецтво. Безтурботна радість буття.
27 лютого
Міфологічні та історичні інтерпретації егейської (крито-мікенської) культури. Таємниці Критських палаців. Легенда про Мінотавра та комплекс Кносського лабіринту. Обожнювання природи та ритуальні обряди як основа егейського світогляду. Жінки у критському мистецтві – образи «парижанок», богині зі зміями.
Тема 2. Мистецтво Стародавньої Греції. Людина – міра всіх речей.
6 березня
Демократичний характер давньогрецького мистецтва. Ідеали античної краси. Сонм богів-олімпійців та їх вплив на європейську мистецьку спадщину. Пропорції людської фігури як основа давньогрецької архітектури. Архітектурний ордер. Канон і проблема передачі руху в давньогрецькій скульптурі.
Тема 3. Мистецтво етрусків. Перемога над смертю.
13 березня
Загробний культ етрусків та некрополі Тарквінії і Черветері. «Етруск святкує» – бенкети та веселощі у сценах етруських розписів.
Тема 4. Мистецтво Стародавнього Риму. «Хліба та видовищ».
20 березня
Практичний світогляд стародавніх римлян та його вплив на характер давньоримського мистецтва. Язичництво на службі імперії. Пантеон – храм усіх богів. Маски предків та римський скульптурний портрет. Культ старості. Рим в часи раннього християнства. Розписи катакомб.
Курс веде Ксенія Литвиненко
Кандидат мистецтвознавства, авторка проекту “Арт-подорожі”, консультант з планування та проведення індивідуальних арт-мандрівок
З 2015 р. проводить індивідуальні та групові заняття з історії мистецтва для дітей та дорослих. Кураторка та учасниця міжнародних освітніх програм та тренінгів.
формат навчання
Зручний час навчання
Курс проходитиме у форматі щотижневих онлайн-занять у прямому ефірі. Заняття проводитимуться по суботах, в 10.00 за київським часом. Наступного дня після проведення ефірів всі учасники отримуватимуть записи, доступ до яких не обмежується.
Мобільність
Ви не будете залежати від стаціонарного комп’ютера – уроки можна переглядати з будь-якого пристрою, підключеного до інтернету. Лекції проводитимуться на платформі pruffme.com. Для участі вам потрібні лише комп’ютер/ноутбук/планшет/смартфон та стабільне інтернет-з’єднання.
Зворотній зв'язок
Для всіх учасників, які не зможуть бути присутніми під час занять в прямому ефірі, буде можливість задавати мені запитання в оперативному режимі під час проведення курсу (письмово в месенджері).
Доступна подача матеріалу
Для участі в курсі вам не потрібна жодна попередня підготовка. Виклад матеріалу ведеться доступною мовою, усі необхідні для розуміння терміни я пояснюю. Тож жодних складнощів при вивченні виникати не повинно.
Після проходження курсу:
Будете розуміти перебіг мистецьких процесів ХХ-ХХІ століть, зможете вільно розпізнавати провідні стилі, школи та напрямки, вмітимете інтерпретувати мистецькі твори та вписувати їх в історико-суспільний контекст.
“Зблизитеся” з сучасними мистецькими творами, зрозумієте, що лежить в їх ідейній основі, зможете вільно спілкуватися на мистецькі теми, будете відчитувати послання художників та відкриєте нові перспективи у сприйнятті сучасних історичних реалій.
Будете із задоволенням відвідувати музеї сучасного мистецтва, зможете самостійно проводити екскурсії друзям та знайомим.
Відгуки учасників проекту "Арт-подорожі"
Наталія Тишковець
Що дуже зручно – можливість проведення лекцій в онлайн-режимі, не потрібно витрачати час на дорогу. І це дуже допомагає побудувати регулярний графік занять – немає ніяких причин, щоб відмовити собі в такому задоволенні (як то завжди буває – трафік, погода…).
Катерина Шахраюк
Я ніколи не цікавилася мистецтвом раніше. Мені сподобався курс. Деякі моменти були складні, бо деякі терміни я перший раз чула. Але Ксенія всі терміни старалася пояснити. Цікаво було розділено матеріал на етапи, це допомогло систематизувати періоди історії.
Нермін Мукеррен
Ксенія, мені дуже сподобався ваш курс з мистецтва XX століття. Все по поличках. Те, як ви подаєте інформацію. Я зараз слухаю різні ефіри в instagram про мистецтво італійського ренесансу. Підписалася на багатьох гідів, які розповідають про Італію. Але в голові у мене вже каша. Інформації дуже багато.
Якщо у вас в майбутньому буде ще курс з живопису італійського Відродження, мене не забудьте, будь ласка.
ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ
Курс розрахований на учасників віком від тринадцяти років. Формується дві групи учасників – підліткова – до вісімнадцяти, і доросла – для усіх повнолітніх, без обмежень.
Для повноцінної участі в курсі потрібен будь-який гаджет з доступом до інтернету та, бажано, – навушники. Нагадування про кожну лекцію та всю організаційну інформацію ви будете отримувати на електронну пошту.
Зворотній зв’язок – це обговорення матеріалів з учасниками безпосередньо під час заняття, а також можливість задавати запитання у письмовій формі під час проходження курсу.
Я завжди намагаюся іти назустріч своїм студентам. Якщо вам зручніше внести оплату за курс частинами або у вас виникли проблеми в процесі оплати, напишіть мені на askme@ksenialitvinenko.com і я спробую вам допомогти.
Доступ до матеріалів курсу необмежений. Ви зможете повертатися до його вивчення за бажанням. Мій зворотній зв’язок буде надаватися лише під час проведення курсу.